Чи зауважували ви, наскільки залежить ваше самопочуття від якості повітря, яким ви дихаєте? На свіжому повітрі в лісі, в парку чи біля моря ви почуваєте себе сильнішим, бадьорішим, веселішим. А в закритому приміщенні, яке довго не провітрювали, часто болить голова, з’являється кволість, весь час хочеться спати. Медики називають такий стан синдромом постійної втоми й рекомендують хоча б перед сном відкривати вікна і провітрювати приміщення. Саме нестача кисню (відсутність вентиляції в квартирі) призводить до такого стану.
Раніше при проектуванні більшості багатоповерхівок, вентиляції квартир приділялась дуже незначна увага. Відтак в квартирах в кращому випадку є лише витяжні шахти в санвузлі та на кухні, а приплив свіжого повітря можуть забезпечити лише відкриті вікна. Така ж ситуація і з вентиляцією в приватних будинках. Взимку, з точки зору економії – це згубно для вашого бюджету. Тому необхідно шукати енергоощадні рішення вентиляції квартир та будинків, щоб при провітрюванні не втрачалось тепло в приміщенні. Одне з таких рішень – купити рекуператор.
Як правильно облаштувати вентиляцію в квартирі?
Система вентиляції в квартирі чи будинку, яка використовує тепло відпрацьованого повітря для нагрівання свіжого, але холодного взимку припливного повітря – це рекуператори.
Припливно-витяжна система вентиляції дає значну перевагу за рахунок одночасного припливу та витяжки повітряних потоків, що є додатковим плюсом купити рекуператор саме цього бренду.
Рекуператори Прана спроектовані таким чином, що приплив свіжого повітря та видалення відпрацьованого з приміщення відбуваються одночасно крізь окремі канали без змішування повітряних потоків на вході-виході та в середині робочого модуля. Це забезпечує неперевершену рекуперацію (повернення тепла) до 93%.
Мідний теплообмінник нейтралізує мікроорганізми та не потребує додаткового обслуговування. В результаті – ви отримуєте свіже чисте повітря з вулиці підігрітим. Окрім того, система не потребує складного монтажу чи особливих навичок.
Відомо, що найкраща вентиляція в квартирі та, про яку забуваєш одразу після встановлення. З рекуператорами ви назавжди забудете про сирість, грибки та головні болі, при цьому суттєво заощаджуючи на опаленні.
Помилки при організації вентиляції будинків
На схемах нижче показано приклади НЕПРАВИЛЬНОЇ та ПРАВИЛЬНОЇ вентиляції квартири, житлово будинку, чи котеджу:
Підігрівати повітря з вулиці без відкривання вікон пропонують й інші системи вентиляції. Наприклад, припливні установки. Ці системи подають свіже повітря в приміщення за рахунок природної різниці тисків. Фактично, це те саме, що прочинене вікно. Відтак, ніякої енергоефективності, плюс з приміщення не видаляється відпрацьоване повітря.
Також на ринку є так звані припливні провітрювачі, які встановлюють під батареями або радіаторами. Повітря потрапляє на батарею, нагрівається і наповнює кімнату. Зрозуміло, що при такому проектуванні, повітря не встигає достатньо нагрітись, що спричиняє не провітрювання кімнати, а протяги. До того ж існує висока ймовірність обледеніння системи в холодну пору року, оскільки сама вентустановка монтується ззовні, без додаткового утеплення.
Деякі виробники ж пропонують на припливні установки встановлювати додатковий догрів. Звісно, це абсолютно не економне рішення, адже холодне повітря доводиться спеціально нагрівати зі значними енергозатратами. Фактично припливні вентустановки з догрівом – це фени, встановлені у стіни.
При цьому для видалення відпрацьованого повітря працюють лише централізовані витяжні шахти. Відомо, що дуже часто ці шахти забруднені або погано спроектовані. В будь-якому випадку, вони не можуть справитись з необхідним обсягом видалення відпрацьованого повітря та продуктів згоряння.
Таким чином, лише припливно-витяжна система з рекуперацією тепла може ефективно справлятись з вентиляцією квартир.